راهنمای خرید آسانسور و فاکتورهای مهم قبل ازخرید که باید بدانید!!

نکات مهم قبل از خرید آسانسور

راهنمای خرید آسانسور و فاکتورهای مهم قبل از خرید که باید بدانید!!

آسانسور مسکونی یک سرمایه گذاری بلندمدت است و شما باید از انتخاب آسانسور مناسب برای خانه خود اطمینان پیدا کنید . با توجه به اینکه گزینه های زیادی برای خرید وجود دارد، انتخاب درست می تواند دشوار باشد. در این مقاله نکاتی که باید قبل از خرید آسانسور بدانید را می توانید مطالعه نمایید ولی قبل از ارائه این نکات نیاز هست تا با انواع آسانسور قابل نصب در ساختمان ها آشنا شوید:

نکات مهم قبل از خرید آسانسور

 

 

راهنمای انتخاب انواع آسانسور

انواع مختلفی از آسانسورها با اهداف متفاوت در بازار امروز ایران وجود دارد. درک انواع مختلف آسانسور برای تصمیم گیری اینکه کدام آسانسور برای مکان و نیازهای حمل و نقل شما مناسب است، نکته کلیدی است. در ادامه با انواع آسانسور های قابل نصب برای ساختمان مسکونی یا تجاری آشنا خواهید شد:

انواع آسانسور

 

 

1- آسانسور کششی گیربکسی و گیرلس

در آسانسورهای کششی ، کابین توسط بکسل های فولادی روی یک فلکه، بالا و پایین می رود. همچنین آسانسوری که موتور آن دارای دنده هست، آسانسور گیربکسی و موتوری که دنده ندارد، آسانسور گیرلس می نامند. که هم برای مسافر بر و هم باربر می توان از این نوع آسانسور استفاده نمود. از جمله قطعات مورد استفاده در این آسانسورها می توان به : موتور گیربکس و گیرلس، ریل، درب، کابین، تابلو فرمان، و لوازم مکانیک و راه اندازی اشاره کرد.

 

2- بالابر خانگی هیدرولیکی

در آسانسور و بالابرهای خانگی، کابین توسط جک بالا و پایین می شود که بصورت جک از زیر و جک از بغل قابل نصب می باشد. در آسانسور های هیدرولیک هم می توان برای مسافر بر و هم باربر استفاده نمود. از جمله قطعات مورد استفاده در این آسانسورها می توان به :پاوریونیت، جک، کاراسلینگ،شیرفلوکنترل، شلنگ هیدرولیک، روغن و همچنین ریل و درب اشاره نمود.

 

3- آسانسور پنوماتیک شیشه ای

آسانسور شیشه ای یا پنوماتیک که نام دیگر آن ( آسانسور خلاء) هم شناخته می شود، بسیار گران قیمت است. در آسانسور های پنوماتیک بیشتر از شیشه بعنوان نمای بیرونی آسانسور استفاده می شود و معمولا بعنوان مسافربر در ساختمان استفاده می شوند.

 

فاکتورهای مهم و ضروری قبل از خرید آسانسور که باید بدانید!!

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید قبل از خرید آسانسور برای ساختمان خود آنها را در نظر بگیرید:

 

1- نیازهای ساختمان خود را ارزیابی کنید

اولین چیزی که قبل از خرید آسانسور باید در نظر بگیرید این است که نیازهای خاص آپارتمان یا ساختمان خود را ارزیابی کنید. هنگام خرید آسانسور ، نکات زیر را ارزیابی کنید:

• هر چند وقت یکبار از آسانسور استفاده می شود؟
• آیا از آن برای مسافر یا بار یا برای هر دو استفاده خواهید کرد؟
• برگه استاندارد آسانسور می خواهید یا نه؟

 

بیشتر اوقات، رعایت قوانین ساختمان تنها دلیلی است که مردم را مجبور به نصب آسانسور در ساختمان می کند. بودجه نکته مهمی است که باید در نظر گرفته شود، اما استفاده از آسانسور و نیازهای شما باید در اولویت باشند.

سه فاکتور ذکر شده در بالا به شما کمک می کند تا تشخیص دهید کدام آسانسور برای شما مناسب است. این فاکتورها به شما کمک می کنند، تصمیم بگیرید تا چه اندازه، و چه ظرفیت بار و چه مدلی را باید انتخاب کنید.

 

2- محل قرارگیری آسانسور در ساختمان کجاست؟

 نکته بعدی این است که در نظر بگیرید که آسانسور خانه شما در کجا قرار خواهد گرفت. یک آسانسور نه تنها برای کابین، بلکه برای اتاق موتور نیز به فضا نیاز دارد. آسانسور فضای زیادی را در ساختمان مسکونی یا تجاری شما اِشغال می کند. باید این را در نظر بگیرید که ممکن است امکان نصب آسانسور در آن محلی که قصد دارید، وجود نداشته باشد. بر اساس الزامات و محدودیت های طراحی آسانسور می توان آن را در داخل یا خارج از خانه نصب کرد.

 

3. زمان نصب آسانسور

پس از ارزیابی نکات ذکر شده و انتخاب نوع و مدل آسانسور، باید زمان نصب آسانسور را در نظر بگیرید. فرآیند نصب ممکن است شامل تغییراتی در ساختمان شما باشد. این عامل نه تنها می تواند زمان نصب را افزایش دهد، بلکه هزینه ها را نیز افزایش خواهد داد. همچنین پیامدهایی همچون گرد و غبار، سر و صدا، و ترافیک را می تواند در پی داشته باشد که برای خانواده شما مزاحمت ایجاد می کند. چون فرآیند نصب ممکن است چندین هفته طول بکشد، لذا بهتر است این عامل را قبل از شروع فرآیند نصب با شرکت خود در میان بگذارید.

 

4. نگرانی های ایمنی و استاندارد در آسانسور

 مهم است که هنگام انتخاب آسانسور مسکونی خود عواملی مانند قابلیت اطمینان و ایمنی را در نظر بگیرید . مهمترین هدفتان این باشد که امنیت خانواده خود را مسلّم بدانید. پس از انتخاب چند مدل آسانسور ، ویژگی های ایمنی آنها را بررسی کنید.  همچنین در آسانسور باید قوانین ایمنی محلی رعایت شده و استاندارد مورد نیاز اخذ شده باشد.

 

5. گارانتی و  الزامات تعمیر و نگهداری آسانسور

هنگام در نظر گرفتن الزامات تعمیر و نگهداری، باید به شرکت نصب کننده تمرکز کنید. باید بدانید که  آنها خدمات تعمیر و نگهداری منظم را ارائه می دهند یا خیر. همچنین به خاطر داشته باشید که تعمیر و نگهداری منظم نقش مهمی در ایمنی ارائه شده توسط آسانسور دارد.

بایستی گارانتی قطعات آسانسور را در نظر بگیرید. به دنبال برند و مدلی باشید که دارای پوشش گارانتی طولانی تری باشد.

 

6- خرید آسانسور خود را از یک برند معتبر انجام دهید

همانطور که قبلا ذکر شد، آسانسور یک سرمایه گذاری بلندمدت است و از این رو نباید پول خود را صرف شرکت جدیدی کنید که اخیراً تشکیل شده است، و حتی قیمت های ارزان تری نسبت به سایر شرکت ها دارد .همیشه یک آسانسور برند را از یک تولید کننده معتبر خریداری کنید تا مطمئن شوید که سرمایه گذاری شما می تواند بهترین ارزش را برای ساختمان شما فراهم کند. 

با توجه به تحریم بودن کشور ایران و مشکلات اقتصادی پیش آمده در سال های اخیر ، از قطعات با برندهای خاص خارجی که بصورت پک از طرف شرکت های آسانسوری پیشنهاد می شود، استفاده ننمایید چون خدمات پس از فروش این نوع آسانسورها با مشکل جدی روبرو خواهند شد.

شرکت آسانسور جام لیفت، با بیش از 12 سال سابقه حضور در عرصه صنعت آسانسور به عنوان یکی از معتبرترین برندهای این صنعت در ایران شناخته شده است.

 

7- همه سوالات مربوط به آسانسور را بپرسید

مشخصات فنی و انتخاب های زیادی برای انواع آسانسور در بازار وجود دارد برای رسیدن به قیمت نهایی آسانسورتان، حتماً از شرکت های مختلف مربوط به صنعت آسانسور مشاوره و استعلام قیمت نموده تا در انتخاب بهترین نوع آسانسور و شرکت مجری آسانسور دچار اشتباه نشوید.

قیمت آسانسور جام لیفت

جام لیفت یک شرکت پیشرو است که در برنامه ریزی، طراحی، فروش انواع قطعات آسانسور و نصب و نگهداری آسانسور با قیمت زیر بازار به مشتریان کمک می کند تا به بهترین انتخاب خود دست پیدا کنند. برای اطلاع از هزینه های انواع آسانسور  روی عبارت ” قیمت آسانسور ” کلیک کنید تا به سایت ما انتقال یابید . در وبسایت JamLift می توانید بصورت رایگان مشاوره بگیرید و قیمت روز انواع آسانسورها را دریافت نمایید.

مرکز خرید آسانسور

بهترین شرکت آسانسور در ایران را انتخاب کنید.

با توجه به اینکه آسانسور به زیبایی ساختمان مربوط می شود، خرید قطعات و نصب خوب آسانسور از اهمیت اولیه برخوردار است. بنابراین همیشه به یک شرکت با تجربه که راه حل های کامل آسانسور را در ایران ارائه می دهد تکیه کنید. در پایان لازم به یادآوری است که انتخاب صحیح نوع آسانسور و کیفیت قطعات آن تاثیر زیادی بر ارزش اقتصادی ساختمان شما خواهد گذاشت پس قبل از تصمیم به خرید آسانسور، تمامی نکات ذکرشده فوق را در نظر داشته باشید.

0/5 (0 دیدگاه)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *